logo

Slavnostní křest Atlasu fenologických poměrů Česka

Dne 13. 2. 2013, na úvod 13. ročníku konference VLIV ABIOTICKÝCH A BIOTICKÝCH STRESORŮ NA VLASTNOSTI ROSTLIN pořádané v aule VÚRV v Praze – Ruzyni, proběhl slavnostní křest Atlasu fenologických poměrů Česka. Vedle hlavní autorky této rozsáhlé publikace Ing. Lenky Hájkové se křtu ujal ředitel ČHMÚ RNDr. Václav Dvořák, Ph.D. a prof. Ing. Jaroslav Škvarenina, CSc. z TU Zvolen. Atlas fenologických poměrů Česka byl symbolicky polit bílým vínem značky Müller Thurgau, který pro tuto příležitost věnoval dlouholetý pozorovatel ovocné fenologické stanice ve Velkých Žernosekách pan Antonín Hrabkovský.

Atlas fenologických poměrů Česka je výsledkem výzkumného projektu OC09029, který trval 3 roky a poskytovatelem bylo MŠMT. Publikace o rozsahu 312 stran obsahuje mapy, grafy, fotografie a text v českém a anglickém jazyce. Atlas vyšel v celkovém nákladu 1000 kusů a je možno jej zakoupit v knihovně ČHMÚ v Praze (telefon: 244032723), na pobočce ČHMÚ v Ústí nad Labem (telefon: 472706036) a v prodejně nakladatelství UP Olomouc. Cena při přímém odběru v ČHMÚ činí 700,‑‑Kč.

-dr-

Pohled do hledištěKřest atlasu

Autorka fotografií: Olga Šuvarinová


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.