logo

Cesta, na které se Vaše odpady stanou Vaším čistým svědomím.

Tento název jsem si vypůjčila z webové stránky společnosti Celio a.s.. Zcela vystihuje, proč společnosti, jejíž hlavním úkolem je co nejšetrnější likvidace nebo zpracování toho, co vyprodukujeme (průmysl, domácnosti, ekologické zátěže, …), nejen potřebujeme, ale měli bychom o její práci vědět víc.

A co má společného Celio s ČHMÚ? Překvapivě je toho více. Prvním impulzem byla kvalita ovzduší. Na skládce se skladuje i nebezpečný odpad, do kterého patří i nechvalně známý geobal. Ale nejen ten, například se zde drtí pneumatiky, kterými jsme díky rozvinuté dopravě zavaleni, a drť z pneumatik se pak vozí do cementárny. Nedaleko v Lomu u Litvínova měříme kvalitu ovzduší a tak jsme rádi přijali nabídku vedení společnosti Celio, abychom se přesvědčili o zajištění jejich provozů. Ale i meteorologové si tu přijdou na své. Jejich hlavní náplní je sice předpověď počasí, ale s tím úzce souvisí i předpověď rozptylových podmínek, hydrologické předpověď a samozřejmě i vývoj stavu znečištění ovzduší.

Strávili jsme zde prakticky tři hodiny, prošli jsme všechny provozy. Děkujeme obchodně provoznímu řediteli Ing. Kaucovi a ekonomicko technickému řediteli Ing. Hájíčkovi za to, že se nám po celou dobu věnovali, odpovídali na naše zvídavé dotazy. Spolupráce s Celio bude jistě přínosem pro všechny. Podělíme se s Vámi alespoň pár snímky o to, co jsme zde viděli.

-hp-


A že jsme měli řadu otázek.

A že jsme měli řadu otázek.


Ke skládce geobalu s malebnou kulisou v pozadí.

Ke skládce geobalu s malebnou kulisou v pozadí.


I na „smeťáku“ je živo.

I na „smeťáku“ je živo.Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 4−2:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.