logo

Sbohem, Victore Franzi

V předchozím roce 2012 jsme byli svědky řady akcí různých ústeckých institucí k připomenutí stého výročí objevu kosmického záření rakouským profesorem V. F. Hessem. Naše aktivity jsme opakovaně zveřejnili na těchto stránkách v aktualitách 27. 7. 2012, 7. 8. 2012 a 17. 9. 2012. Ve spolupráci s pracovníky Muzea města Ústí nad Labem jsme na chodbě pobočky připravili výstavu Kosmické záření - rok 101, shrnující události loňského roku, jak je popsáno i na stránkách Ústeckého deníku.

Foto: Jiří Preclík - Muzeum města Ústí nad Labem

-hej-

Pohled na výstavu zleva

Pohled na výstavu zleva


Pohled na výstavu zprava

Pohled na výstavu zprava


Zahájení vernisáže s prof. Novák z PřF UJEP

Vernisáž pomohl zahájit prof. Novák z PřF UJEP


Autor výstavy, kurátor sbírek techniky a lahví muzea Mgr. Krsek

Autor výstavy, kurátor sbírek techniky a lahví muzea Mgr. KrsekDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Pepa napsal v 20:20:11 dne 2013-01-30 (46.135.36.xxx)
To je Libore fakt bezva,ten zájem o kosmické paprsky. Jaká je ale souvislost mezi kosmickým zářením a počasím, respektive klimatem. Zkoumá to někdo?
Tady je pár online neutronových monitorů, zároveň dole je graf planetárního Kp magnetického indexu. Je tam pěkná korelace. Má Sluníčko vliv na klima když zároveň ovlivňuje intenzitu dopadajícího kosmického záření?
http://neutronm.bartol.udel.edu/~pyle/EndPlot.gif

Počet komentářů: 1