logo

Výhled z okna pobočky 2

V červencové aktualitě byly uvedeny obrázky Klínovce a Doupovských hor z okna naší pobočky na Kočkově. Situace zobrazená na těchto obrázcích se občas vyskytuje, při dobré dohlednosti jsou vidět obrysy Klínovce a Doupovských hor. Jen zřídka se však stává, že by byly vidět nejen obrysy těchto hor, ale i další podrobnosti. Taková výborná dohlednost nastala například 26. března 2009. Následuje několik fotografií z tohoto dne.

Obrázek číslo 1 přibližně odpovídá prvnímu obrázku z červencové aktuality. Tedy celkový pohled z okna směrem na jihozápad.
Rovněž obrázek č. 2 zhruba odpovídá obrázku číslo 2 z červencové aktuality, jen je posunut o něco málo vpravo.
Obrázek číslo 3 zobrazuje podrobnější pohled přibližně do prostoru mezi obrázky číslo 6 a 7 z červencové aktuality. Úplně vlevo je úbočí Zlatníku, na pravé straně obrázku je vidět Špičák u Mostu, mezi Špičákem a Zlatníkem je vrch Kaňkov a v pozadí jsou vidět částečně zasněžené Doupovské hory, a tentokrát ne jen jejich obrys, ale jsou k rozeznání i přilehlé svahy Doupovských hor.
Obrázek číslo 4 zhruba odpovídá obrázku 6 z červencové aktuality. Vlevo od středu obrázku je Špičák u Mostu, vzdálený 32 km, uprostřed obrázku je kouř z elektrárny Tušimice, vzdálené 60 km, dále vpravo komín elektrárny Ledvice, vzdálené 22 km, a na pravé straně obrázku je mostecký Hněvín, vzdálený 34 km. Za ledvickým komínem a Hněvínem jsou vidět Doupovské hory, a to opět nejen obrys jako letos v červenci, nýbrž i podrobnosti přilehlého svahu.
Obrázek 5 ukazuje o něco více vpravo, na levé straně obrázku se opakují Ledvice a Hněvín.
Obdobně je tomu na obrázku 6.
Obrázek číslo 7 zhruba odpovídá pátému obrázku z červencové aktuality. Elektrárna Prunéřov není vidět tak ostře jako letos v červenci, ale zato vlevo od elektrárny jsou před Doupovskými horami lépe vidět i ty kopce kolem Kadaně.
A na posledním osmém obrázku je pohled odpovídající obrázku číslo 4 z červencové aktuality. Klínovec vidět není, protože je v oblačnosti, ale zato jsou lépe vidět části Krušných hor před Klínovcem.
Jak již bylo uvedeno, tyto fotografie jsou z 26. března 2009. V porovnání s letošními fotografiemi si pozorný čtenář všimne nejen rozdílů v dohlednosti a počasí, ale i některých stavebních změn, které za tu dobu v dohledu od budovy proběhly.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.