logo

Krušné hory zasype velké množství nového sněhu!

Při přechodu fronty se na severu Čech vyskytnou ve čtvrtek vydatné srážky, které budou zpočátku dešťové, ale budou postupně nad 400 až 500 m n.m. přecházet ve sněžení s intenzitou kolem 5 cm za 3 hodiny. Na severozápadě Čech napadne 5-15 cm v polohách nad 400 m n.m., v Jizerských horách čekáme až 25 cm, v Krušných horách dokonce až 40 cm nového sněhu. Sněhové srážky se přechodně mohou vyskytnout i v nejnižších polohách.

Ve čtvrtek během dne zároveň zesílí vítr na čerstvý severozápadní 5 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s tj. 55 km/h, na horách kolem 20 m/s tj. 70 km/h. Na horách se tedy později mohou místy tvořit i sněhové jazyky.

Ve čtvrtek večer a také v dalších dnech se v důsledku ochlazení může tvořit náledí.

-rt-Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.