logo

Pokrokový přístup k měření

Okolí Tanvaldu bylo vždy z hlediska množstvím kadmia ve venkovním ovzduší nejvíce znečištěnou oblastí v České republice. ČHMÚ zjišťuje již více než rok, jaký je současný stav. Seznámili jsme vás s měřením v horní části města u Elskla a následně u školky v Radniční ulici. Protože naše měření potvrdilo, že znečištění kadmiem trvá, budeme v měření u školky pokračovat.

Provádíme však ještě další kroky, které by pomohly ke zjištění současného stavu životního prostředí v této oblasti. Protože je v Tanvaldu ještě stanice ZÚ na pozemku Severočeských vodovodů a kanalizací, dohodli jsme se s vedením ZÚ a provedeme paralelní měření. Cílem je zajistit shodné podmínky měření a následně i zpracování vzorků. Tento krok vítáme a věříme, že se bude naše spolupráce vyvíjet i nadále. Plány zatím jsou a chuť obou stran také.

-hp,pg-


I šéf se musí občas zahřát.


Na jemnou práci jsou tu však jemné ručičky techniků.


A výsledek stojí za to.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.