logo

Výhled z okna pobočky

V březnu byl na pracovištích ČHMÚ, včetně naší pobočky, Den otevřených dveří. Návštěvníci naší pobočky se mohli podívat na jednotlivá pracoviště, přístroje a podobně. Bohužel však nebylo možno jim ukázat úplný výhled z oken do Podkrušnohoří, protože dohlednost v ten den nepřesahovala 35 km, takže bylo vidět na Doubravku a chvílemi možná na Bořeň a Zlatník, ale dál ne.

Pro ty, kteří naši pobočku navštívili na Den otevřených dveří a měli výhled omezen sníženou dohledností, ale i pro ostatní, kteří neměli příležitost se z místa pobočky rozhlédnout při dobré viditelnosti, přinášíme několik fotografií s ukázkami, co je z oken pobočky (a i z jejího okolí) vidět při dobré dohlednosti.

Na prvním obrázku je celový pohled od budovy směrem na jihozápad. Vlevo je České středohoří, vpravo Krušné hory, v popředí sídliště Severní Terasa. V pozadí jsou další kopce, které jsou podrobněji vidět na dalších obrázcích.Na druhém obrázku je trochu podrobnější pohled, na levé straně je Bořeň (26 km) a Zlatník (30 km), v pozadí je vidět obrys Doupovských hor, jejichž jednotlivé vrcholy jsou daleko 75 až 85 km. Vpravo je matně vidět elektrárna Prunéřov, vzdálená 64 km.Třetí obrázek je poněkud vpravo od obrázku 2, na levé straně je matně vidět elektrárna Prunéřov, uprostřed obrázku je teplická Doubravka a poněkud vlevo nahoře od ní je Klínovec, vzdálený 83 km.Na následujícím obrázku je podrobnější pohled na Klínovec, vzdálený 83 km.Na pátém obrázku jsou tři komíny. Vlevo je komín elektrárny Komořany u Mostu, vzdálené 38 km, další dva komíny patří k elektrárně Prunéřov, vzdálené 64 km. Vlevo od komínů začínají Doupovské hory, vpravo jsou Krušné hory.Na šestém obrázku vlevo je vidět Špičák u Mostu, vzdálený 32 km, uprostřed obrázku je komín elektrárny Ledvice, vzdálený 22 km, a vpravo od něj mostecký Hněvín, vzdálený 34 km. V pozadí jsou obrysy Doupovských hor, jejichž jednotlivé vrcholy jsou vzdálené 75 až 85 km.Na následujícím obrázku je vlevo Bořeň (26 km) a vpravo Zlatník (30 km), v pozadí vpravo a vlevo od Zlatníku jsou vidět obrysy Doupovských hor.A konečně na posledním, osmém obrázku je podrobnější pohled na Klínovec, před ním jsou další lokality Krušných hor a v popředí několik domů z Teplic.Uvedený výhled není k dispozici vždy, ale při dobré dohlednosti jsou občas z Kočkova vidět i Doupovské hory a Klínovec. Můžeme doplnit, že před cca 20 a více lety byl podobný výhled mnohem vzácnější, protože dohlednost byla mnohem výrazněji zhoršená v důsledku činnosti četných zdrojů znečištění ovzduší, kterých od té doby výrazně ubylo.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.