logo

Výměna automatického srážkoměru v Tisé

Po úderu bleskem došlo k poškození automatického srážkoměru (typ MR3H-FC, tj. vytápěný srážkoměr s překlápěcím člunkem, určený pro měření tekutých i tuhých srážek) na stanici v Tisé. Naši pracovníci vyzbrojeni instrukcemi servisní firmy Meteoservis, náhradním srážkoměrem, potřebným nářadím a velkým odhodláním a pracovním nasazením se vrhli na výměnu srážkoměru.


Demontáž nefunkčního srážkoměru. V krabici je připraven k instalaci srážkoměr nový.


Nakonec zůstane jenom stojan.


Demontovaná srážkoměrná nádoba včetně měřícího mechanismu.


Nový srážkoměr je skoro nainstalován. S využitím telefonické konzultace se servisní firmou Meteoservis dolaďujeme zapojení vodičů.


Ve ztížených podmínkách, připomínajících důlní pracoviště, ještě musíme vyměnit pojistky a modul GPRS.


Závěrečná kontrola.


Dílo se podařilo. Automatický srážkoměr opět spolehlivě měří a naměřené úhrny jsou ze stanice vysílány prostřednictvím GPRS on-line do sběrného centra na pobočku ČHMÚ v Ústí n. L. Grafické zobrazení srážkové aktivity v Tisé, ale i na ostatních automatických stanicích ČHMÚ, můžete sledovat na portále ČHMÚ.

-dr-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.