logo

Nové latě

Nízké průtoky na vodních tocích využíváme i k výměně či obnově starých vodočetných latí. Zejména nejčastěji používané laminátové latě ztrácí vlivem klimatických podmínek a působení vody svou barevnost a čitelnost. Vzhledem k tomu, že vodočetné latě jsou základním vybavením každé hydrologické stanice, je nezbytné udržovat je v „dobré kondici“.

-js-


Výměnu vodoměrné latě ve společně využívané stanici Varnsdorf na Mandavě provedli pracovníci Povodí Ohře.V popředí původní nečitelná lať. V pozadí čitelný kolega hydrolog při měření ADCP.

  
Na krásnou dubovou fošnu byla nainstalována nová lať i ve Frýdlantu v Čechách na řece Smědé.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.