logo

Ultrajemné částice – měření již naplno

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

13. června 2012 proběhlo řádné předání přístrojů pro měření koncentraci sazí PM1 a čítače kondenzačních jader pro klasifikaci ultrajemných částic ve venkovním ovzduší o velikosti 8 - 800 nanometrů. Přístroje zakoupil partner projektu Cíl 3, Krajský úřad Ústeckého kraje. Provozovat jej bude oddělení ochrany čistoty ovzduší naší pobočky ČHMÚ, které má velké zkušenosti s měřením dalších složek venkovního ovzduší a je zárukou kvalitního měření v rámci měřicí sítě imisního monitoringu.

Po oficiální části a předvedení přístrojů včetně vysvětlení principu měření následovalo proškolení techniků ČHMÚ, kteří budou zajišťovat provoz a kontrolu přístrojů. A že to bude práce náročná jak na čas, tak i na zkušenosti a precizní práci. Na obrázcích je vidět plné soustředění techniků ČHMÚ při zácviku i tlumočící kolegyně z KÚ ÚL.

-hp-


Pár slov na úvod. Autor foto Mgr. Zbyněk Šebesta.


Náročné školení techniků.


Soustředěné tlumočení.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.