logo

Tropická noc v dubnu

Kolem 30. dubna byly uveřejňovány aktuální informace o teplotních rekordech, které vycházely z měření automatických a tzv. synopových stanic, ze kterých jsou údaje operativně k dispozici. Od té doby dorazily i údaje z manuálních stanic, a je tedy možno upřesnit některé údaje, které na konci dubna ještě nebyly k dispozici.

Podle aktuálně dostupných údajů byla na stanici Nové Město pod Smrkem dne 29. 4. 2012 naměřena minimální teplota 20,4 °C. Jde o dosud nejvyšší minimální teplotu, která byla v dubnu naměřena na území severních Čech, a pravděpodobně i na celém území ČR. Téhož dne byla na nedaleké stanici Hejnice naměřena také poměrně vysoká minimální teplota 19,6 °C. Mimo severní Čechy byla na stanici Frenštát pod Radhoštěm toho dne naměřena minimální teplota 19,8 °C.

Uvedená minimální teplota ze stanice Nové Město pod Smrkem současně znamená první výskyt tropické noci v dubnu, tedy noci, kdy minimální teplota neklesla pod 20 °C. Podle dostupných údajů nebyla u nás v dubnu dosud tropická noc zaznamenána.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.