logo

Co roste na našem pozemku VI.

Na tuhle chvíli jsme se těšili – ó muka zahradníkova – až se cibulky narcisů, vysazené na podzim loňského roku litoměřickou firmou Pyrus, probudí a předvedou svou krásu.

Přírodně pojaté výsadby vytvářejí důstojnou kulisu jednomu z plodů spolupráce pobočky s výtvarníky ústecké univerzity, kinetické plastice s názvem „Vnitřní nalézá cestu ven a zpět“, která je diplomovou prací Alexandra Peroutky, studenta FUUD UJEP v ateliéru přírodních materiálů v roce 2001.

-hej-
-vf-


Květy kultivaru „Pink Charm“


Květy kultivaru „Yellow River“


Vnitřní díl plastiky se nahodile otáčí působením větru. Hra světla a stínů je neopakovatelná.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.