logo

Ledoví muži budou letos přesní

Pankrác, Servác a Bonifác letos dorazí přesně tak, jak jim velí kalendář. Z pátka na sobotu se za studenou frontou výrazně ochladí a v neděli a v pondělí ráno se na většině území vyskytnou přízemní mrazíky. V ranních hodinách v neděli i v pondělí nelze dokonce ani vyloučit pokles teplot pod bod mrazu i ve 2 metrech nad zemí. To může nastat zejména na těch místech, kde dojde k utišení větru a vyjasnění. V nejvyšších horských polohách by se mohly objevit i slabé sněhové srážky.

V pátek se však ještě ohřejeme a teploty někde dosáhnou ke 30 °C. Následné ochlazení tak bude velice výrazné, což ukazuje i přiložený meteogram. Ten zároveň naznačuje, že druhá dekáda května bude chladná.

-rt-Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.