logo

Ultrajemné částice – pracovní schůzka v Drážďanech

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

26. dubna 2012 se konala v Drážďanech další pracovní schůzka. První část byla zaměřena na manipulaci s filtry, které v projektu používají všichni partneři ke vzorkování venkovního ovzduší s následnou analýzou organických látek a dalších polutantů. Proto jsme se nejprve sešli v TÜV, upřesnili si některé postupy při přípravě filtrů v laboratoři a prohlédli jsme si laboratoře TÜV.

Další zastávkou byla stanice LfULG u hlavního nádraží. Zajímali jsme se hlavně o rozměry přístrojů a o vše, co bude ještě potřeba zařídit a připravit pro instalaci přístrojů pro stanovení sazí PM1 a pro klasifikaci ultrajemných částic prachu. Během května již dorazí přístroje do Ústí nad Labem. Na obrázcích je malá ochutnávka budoucí techniky.

Posledním místem návštěvy byl Radebeul, kde se nacházejí budovy LfULG. Kolegové nás provedli střediskem, kde kontrolují data a sledují aktuální stav znečištění ovzduší a jeho vývoj. Prohlédli jsme si gravimetrickou laboratoř s roztomilým robotem „Robi“, který manipuluje s filtry a umožní tak dvojí vážení filtrů. Podívejte se, je milý. A na závěr jsme prošli laboratoře, kde jsou prováděny kontroly a opravy analyzátorů ze stanic.

-hp-

    
Vejdou se k nám do kontejneru?


„Robi“ v akci


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.