logo

Ultrajemné částice – instalace přístrojů

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

23. května 2012 byly konečně přístroje pro měření prašného aerosolu PM1 a ultrajemných částic nainstalovány a byl zahájen jejich provoz. Byla to cesta poměrně zdlouhavá.

Po ujasnění všech technických parametrů pro měřicí přístroje a zařízení pro sušení vzduchu absolvovaly kolegyně z Krajského úřadu mnoho jednání s Centrem regionálního rozvoje v Chomutově, než bylo možné vypsat výběrové řízení, absolvovat všechny kroky kolem výběrového řízení a podepsat kupní smlouvy.

Dodací lhůty přístrojů a zařízení jsou obvykle 8 týdnů a bylo ještě třeba v Troposférickém ústavu v Lipsku zkompletovat přístroj na měření ultrajemných částic a u obou přístrojů provést kalibraci. To však již vše běželo jako po másle a vám můžeme vám nabídnout malou ochutnávku z instalace a startu měření.

-hp-


Začalo to krabicemi.


Odběrová sonda patří na střechu.


Přístroje do racku.


Jemná montáž je na místě.


A nezbytná kontrola na závěr.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.