logo

Zveme vás na výstavu

V úterý 17. 4. 2012 byla slavnostně otevřena v Clam-Gallasově paláci v Praze výstava „Voda a vzduch kolem nás“. Vznikla ve spolupráci se společností Comenium. Seznámíte se s historií ČHMÚ a současnou prací jednotlivých oddělení, připraveny jsou i ukázky měření. Končí až 13. května 2012, informace o výstavě a doprovodném programu najdete zde.

Pobočka je zastoupena panelem představující historii ústeckého pracoviště ČHMÚ, ale také níže zmíněným panelem zaměřeným na polyaromatické uhlovodíky. Dalším samostatně prezentovaným tématem ústecké pobočky je biometeorologie a biometeorologická předpověď.

Kromě toho se v některých dnech můžete na výstavě setkat s pracovníky pobočky osobně - budou se o návštěvníky starat v roli odborného doprovodu výstavy.

-hp-
-mn-


Palác Clam-Gallasů v Husově ulici v Praze


Měřicí vůz oddělení ochrany ovzduší na nádvoří Clam-Gallasova paláce
– aktuální data uvidíte na monitoru počítače v paláci.


Výstavní prostory jsou skutečně reprezentativní a lákají k návštěvě.


Automatická klimatologická stanice zaujala řadu návštěvníků – i my se rádi poučíme. A ředitel pobočky je povolaným průvodcem.


Panel laboratoře polyaromatických uhlovodíků pobočky ČHMÚ v Ústí nad Labem - prohlédněte si jej a vše ostatní sami.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.