logo

Velikonoční pondělí bylo na mnoha stanicích nejchladnějším
dubnovým dnem v historii

Dnes ráno opět mrzlo, ale nejednalo se o nejchladnější ráno tohoto měsíce. Teploty ráno poklesly v Krušných horách až k -9 °C, v nižších polohách bylo nejchladněji ve Strojeticích v okrese Louny, kde byla naměřena teplota -3,1 °C. Přízemní teploty byly ještě o něco nižší a na mnoha stanicích překonaly -5 °C. Teplotní rekordy však dnes nepadly, ačkoliv například v ústeckém Vaňově, Tušimicích nebo Lounech chybělo jen pár desetin do překonání nejnižší teploty pro dnešní den.

Nejchladnějším dnem letošního dubna tak už zůstane 9. duben, kdy teploty poklesly výrazně pod bod mrazu. Obvykle píšeme především o maximálních teplotních rekordech, tentokrát však došlo k významnému překročení hodnot i v minimálních teplotách. Na několika stanicích v regionu se dokonce jednalo o vůbec nejnižší zaznamenané teploty v měsíci dubnu!

Níže uvádíme přehled stanic na severu Čech s novou nejnižší dubnovou minimální teplotou:

Stanice Minimum
Duben 2012
Dosavadní
minimum v dubnu
Dne Měřeno od
Doksany -8,4 °C -7,8 °C 1. 4. 1977 1951
Kopisty -7,7 °C -7,6 °C 1. 4. 1996 1970
Louny -8,4 °C -7 °C 1. 4. 1996 1981
Žatec -8,5 °C -7 °C 2. 4. 1958, 9. 4. 2003 a 2. 4. 2005 1952

-rt-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.