logo

Oprava skeneru nožem

Při opravách a údržbě elektrotechnických zařízení používáme zásadně nejmodernější techniku. Ať je to kevlar-zirkonové kladivo, či nůž z laminované práškové oceli, jako v následující ukázce. Po letech služby se rozbilo ukotvení kladky pojezdu čtecí hlavy skeneru. Mechanicky namáhaný kovový díl je uložen v subtilním kousku plastu. Blíže k tomuto hojně aplikovanému technologickému principu zde.

Řešením je jinak funkční skener vyhodit, nebo za použití sofistikovaných pracovních postupů a zásad BOZP opravit. Po rozebrání skeneru stačí odstranit ulomené plastové držáky, naměřit po obou stranách ukotvení kladky místa pro otvory a následně je pořádným nožem v plastovém šasi skeneru vyvrtat. Pak už stačí tělo skeneru vyfoukat stlačeným vzduchem, osadit ukotvení kladky a nábytkářským vrutem přišroubovat do vyvrtaných otvorů. Lze očekávat, že nové upevnění pojezdového zařízení přežije zbytek skeneru i jeho obsluhu.

Pro opravy skenerů a další jemné práce s elektronikou a výpočetní technikou doporučuje ČHMÚ nože Fallkniven.

-vf-


Za použití brachiálního násilí vyvrtáme na přesně vyměřených místech otvory


Vyvrtaný otvor, vlevo od něj zborcené původní ukotvení kladky pojezdu, utržená kladka pojezdu dole


Hi-tech vruty udrží všeDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


John Wether napsal v 11:00:35 dne 2017-11-29 (88.102.105.xxx)
zweste terverf skenner or monay coppyxewas?????

Počet komentářů: 1