logo

24. března otevřeme dveře!

V sobotu 24. 3. v době od 9 do 16 hodin bude probíhat na ústecké pobočce ČHMÚ už tradiční Den otevřených dveří.

Zveme všechny zájemce o počasí, vodu nebo čistotu ovzduší na návštěvu naší pobočky. Chystáme na začátku seznámení s činností ústecké pobočky ústavu, praktické ukázky hydrologických měření povrchových i podzemních vod, exkurzi na profesionální, do značné míry již automatizovanou meteorologickou stanici (včetně měřícího pozemku stanice) a na závěr prohlídku meteorologického předpovědního pracoviště. Vše bude doprovozeno výkladem našich odborníků, kterých se nemusíte bát zeptat na to, co vás zajímá...

Z organizačních důvodů jsou začátky vždy po půl hodině (tedy v 9:00, 9:30, 10:00,...), poslední vstup bude v 16:00 hodin. Orientační trvání celé prohlídky: 1:30 hod. (každý z bloků asi 30 minut).

Zájemci si budou moct v rámci Dne otevřených dveří koupit i některé publikace ČHMÚ (výpravný velkoformátový Atlas podnebí Česka - 700 Kč, Dějiny meteorologie v českých zemích a na Slovensku - 100 Kč), které budou v omezeném počtu výtisků k dispozici při prohlídce meteorologického pracoviště.

V rámci Dne otevřených dveří Vás také rádi pozveme na pražskou výstavu o ČHMÚ, jeho historii, současnosti a trochu i budoucnosti, která se bude od poloviny dubna konat v krásném prostředí Clam-Gallasova paláce.

-mn-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 6−4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.