logo

Co roste na našem pozemku III.

Za plotem dvorku služebního bytu se nachází ztepilý exemplář modřínu opadavého. Právě jeho vlastnost shazování jehlicových listů je trnem v oku našemu správci, jelikož jehličí na podzim zanáší jeho oblíbené jezírko, u kterého má ve zvyku po práci relaxovat. Stáří stromu o průměru kmene 40 cm je laicky těžko posouditelné, ale v roce 1973 ještě u nově dostavěné budovy nebyl a v roce mého nástupu k ČHMÚ – 1981 – již ano.

Pamětníci se rovněž domnívají, že kdysi rostly na tomto místě modříny dva a jeden z nich podlehl náporu vichřice. Nic se ale neděje, protože z hrabanky, kterou správce vyváží za parkoviště pobočky, vyrostl před několika lety mezi kopřivami a ostružiníky semenáček, který se má čile k světu.

-hej-


Larix decidua, červenec 2011


Larix „ruderalis“, červenec 2011


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.