logo

Co roste na našem pozemku II.

Gingko biloba, rostoucí před vchodem do budovy, je mým oblíbencem. Je tomu tak i proto, že byl na místo vysazen začátkem srpna 2002, poté, co jsme ho přivezli ze zahradnictví v Českých Kopistech, které týden nato vzala velká voda. Myslím, že jsme mu tenkrát zachránili jeho bíle popraskanou borku :-).

Jinan dvoulaločný mám spojen se vzpomínkami na studentská léta, poněvadž jeho podstatně starší exemplář je chloubou parku před opavským gymnáziem a Slezským zemským muzeem. Považoval jsem jej tenkrát, jakožto živoucí zkamenělinu, za velkou raritu. Na mém obdivu k tomuto zvláštnímu jehličnanu nezměnilo nic ani zjištění, že podobně velké exempláře můžeme najít i v parcích děčínského nebo velkobřezenského zámku, že zdobí kamennou poušť ústeckého Mírového náměstí, nebo že dokonce v dalekém St. Paul, hlavním městě státu Minnesota, tvoří kilometrovou alej.

-hej-


Kočkov, červenec 2011


St. Paul, září 2006


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7+1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.