logo

Upozornění na možnost výskytu smogové situace (PM10)

S platností od neděle 12.2.2012, od 8:12 hod. SEČ, byl vyhlášen signál Upozornění na možnost výskytu smogové situace pro Ústecký kraj.

Koncentrace PM10 překračovaly mírně zvláštní imisní limit i na stanicích v Libereckém kraji (Česká Lípa, Liberec, Jablonec n.N.), ale tento kraj není zahrnut do Ústředního regulačního řádu Smogového varovného a regulačního systému, veškerá regulační opatření tak mohou být uplatňována jen prostřednictvím kraje nebo měst a obcí.
Vzhledem k imisní situaci ale pro obyvatele Libereckého kraje platí stejná doporučení, jako pro kraj Ústecký.

Celý text signálu:

VYHLÁŠENÍ SIGNÁLU UPOZORNĚNÍ NA MOŽNOST VÝSKYTU SMOGOVÉ SITUACE Vydáno: neděle 12.02.2012, 08:21
Pro kraje: Ústecký kraj,

Upozorňujeme, že v nejbližších hodinách je možnost výskytu smogové situace a vyhlášení signálu regulace. Vyhlašujeme signál upozornění.
Platnost signálu je od 08:21 dne 12.02.2012 do odvolání.

Signál byl vyhlášen pro suspendované částice PM10 a platí pro kraj uvedený v záhlaví.

Informace pro veřejnost:
Osobám s chronickými dýchacími potížemi, srdečním onemocněním, starším lidem a malým dětem se při překročení zvláštního imisního limitu 100 mikrogramů/m3 pro vyhlášení signálu upozornění doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení. Žádáme řidiče automobilů, aby pokud možno nevyjížděli, neboť emise z automobilů se významně podílejí na zvýšených koncentracích suspendovaných částic PM10 a oxidu dusičitého.
Podrobné informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ..

Vydalo: Regionální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Ústí nad Labem/Novak

-no-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.