logo

I když teď mrzne, leden byl teplotně nadnormální

Při současných výrazných mrazech by se snadno zapomnělo na to, že průměrná teplota měsíce ledna byla nad teplotním normálem z let 1961-1990.

V současné době ještě nejsou k dispozici všechny údaje, ale podle dostupných informací se již nyní dá říci, že například na stanici Milešovka průměrná měsíční teplota byla +2,2 °C nad normálem, čímž na této stanici byl leden teplotně nadnormální. Z dosavadních 107 lednů, ze kterých jsou údaje k dispozici, byl ten letošní na 28. místě.

Na stanici Teplice byla odchylka měsíční průměrné teploty od normálu +3,9 °C, čímž tato stanice byla teplotně silně nadnormální. Z dosavadních 113 dostupných lednových měsíčních teplotních průměrů se ten letošní umístil na pěkném 10. místě.

Z Libereckého kraje jsou dostupné údaje například ze stanice Bedřichov. Na této stanici byla odchylka od normálu +1,7 °C, což je sice kladná odchylka, ale v tomto měsíci se ještě považuje za hodnotu v mezích normálu. Na této stanici se letošní leden umístil na 21. místě ze 65.

Tolik zatím jen předběžná informace o letošním teplém lednu. Podrobnější zprávy budou, až se sejdou údaje z dalších meteorologických stanic.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.