logo

Poprvé v letošní zimě se objevily ledové jevy na tocích

Vlivem mrazivého počasí, kdy teploty klesají až pod -20 °C, se začínají poprvé v této zimě objevovat ledové jevy. Vlivem zámrzů hladin toků nebo vznikem dnového ledu dochází k ovlivnění měření vodních stavů. Tento jev lze pozorovat na stránkách HPPS např. u měrného  profilu stanice Varnsdorf na Mandavě, kde vodní stav roste při suchém a mrazivém počasí až k úrovni 1.SPA.

Na stránkách HPPS se v těchto případech objevuje komentář a průtok v měrném profilu je odhadován. Ledové jevy lze v současné době pozorovat také na měrných profilech v povodí Smědé.

-rk-Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 8−7:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.