logo

Co roste na našem pozemku I.

Počasí v únoru definitivně uspalo přírodu v okolí pobočky, ale slunce už začíná mít sílu, ptáci zpívají a nadějeplné předjaří neodbytně klepe na dveře. Nejvyšší čas si zavzpomínat na loňskou sezónu a představit si, co nás čeká za několik měsíců.

Výtrus pečárky, který přistál před řadou let za obrubníkem naší příjezdové silnice, založil kolonii podhoubí, která vytvořila učebnicový čarovný kruh, včetně polokruhu plodnic a pruhu bujné trávy, vyhnojeného produkty rozkladu houby. Poloměr kruhu je přibližně 3 metry, což vede k odhadu vzniku fenoménu asi před 20 lety.

-hej-27. července 2011


22. srpna 2011


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.