logo

Arktické dny na stanicích. Silné mrazy ještě tento víkend.

Předpokládané arktické dny se na stanicích skutečně vyskytly, v polohách nad 400 m n. m. pak téměř v celé České republice. Největší výskyt byl dosud (8. 2.) na severní Moravě a ve Slezsku, kde se vyskytly arktické dny i v nejnižších polohách. Na Klínovci v Krušných horách měli dosud 8 arktických dnů. V Ústeckém kraji měly Měděnec 5, v nižších polohách pak Varnsdorf 4 a Ústí nad Labem - Kočkov 3 arktické dny. V Libereckém kraji Doksy a Česká Lípa naměřily zatím 1 arktický den. Na některých stanicích dosud arktický den neměli např. v Teplicích nebo Žatci.

Za zmínku stojí ještě údaj z Milešovky. Naposledy tam naměřili teplotu pod −20 °C dne 6. února 1991 - přesně to bylo −20,8 °C. Shodou okolností právě letos 6. února tam bylo od té doby – tedy přesně po 21 letech – nejchladněji (−19,9 °C).

Další arktické dny nemůžeme ještě vyloučit o tomto víkendu, začátkem příštího týdne už se oteplí a čekáme, že se teploty přes den dostanou k 0 °C.

-rt-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 4−2:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.