logo

Aplikace QR kódů na našem webu

Pro zjednodušení ukládání kontaktů na naše pracovníky do mobilních telefonů byly na náš web umístěny QR kódy s vizitkami jednotlivých pracovníků. QR kód (informace zde nebo zde) je obrázek, obsahující v komprimované formě širokou škálu informací. Mj. i vizitky pro mobilní telefony ve formátu vcard. Místo zbytečně pracného "ťukání" jména a telefonního čísla do mobilního telefonu stačí mobilním telefonem s nainstalovanou QR čtečkou sejmout obrázek a uložit do kontaktů. Tyto čtečky lze snadno nainstalovat do smatphonů s operačním systémem (Android, iOS, WM, vyšší verze Symbianu). QR kód může obsahovat nejen informace s kontakty, ale i adresy, URL, zeměpisné polohy, copyrighty a další textové informace.

Pro občasné vygenerování QR kódu lze použít některého z on-line generátorů kódů, jako je XZing či Kaywa. Tyto generátory se příliš nehodí pro rutinní vytváření a správu většího množství kódů a nedovolují příliš rozsáhlou individualizaci kódů. Pro generování našich kódů byla použita Linuxová knihovna qrencode, umožňující snadnou konverzi .txt či .vcf souborů na QR kódy. Díky tomu, že qrencode je de facto příkaz, může být snadno součástí skriptů pro automatickou tvorbu kódů. Do budoucna počítáme s širší aplikací qrencódů na naší pobočce.

-vf-


hlavní kontakt na naší pobočku


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Radka napsal v 14:35:27 dne 2013-07-05 (84.246.167.xxx)
Dobrý den,
pro informace o QR kódech navštivte web http://www.qr-kody.cz/ a pokud se Vám QR líbí, můžete tady jsou zajímavé fotografie http://www.facebook.com/qrkody

Počet komentářů: 1