logo

Druhá pracovní schůzka projektu „Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji“ v Ústí nad Labem

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

5. ledna 2012 se na pobočce ČHMÚ v Ústí nad Labem sešli další partneři programu Cíle 3 „Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji“. Schůzky se zúčastnili kolegové z laboratoří TÜV SÜD, LfULG a ZÚ se sídlem v Ústí nad Labem. Hlavním tématem byl provoz vzorkovače Digitel DH-80 s hlavou PM2,5, který pracuje nad rámec programu a zajišťuje doplňkové měření pro zjištění souvislostí mezi znečištěním ovzduší malými částicemi a zdravotním stavem obyvatelstva.

Na pobočce ČHMÚ probrali technici způsob přípravy quartzových filtrů používaných jak pro gravimetrické stanovení, tak i pro další čtyři typy následných analýz. Naplánovali zásobování quartzovými filtry a filtry ze skleněných vláken a předjednali termíny odvozu vzorků do laboratoří TÜV SÜD.

Po prohlídce laboratoří ČHMÚ se celá skupina přesunula na pozemek ZÚ, ulice Prokopa Diviše, aby si prohlédla vlastní odběr a zkontrolovala technickou připravenost. Následovalo další jednání na Zdravotním ústavu, kterého se zúčastnili i další odborníci projektu. Projednali financování provozu vzorkovače, vyslovili potřebu informovanosti o ročním plánu financování. Byly projednány i další požadavky k zajištění kvalitního odběru vzorků PM2,5.

-hp-


Zajištění přístroje před zcizením


Překládat a vysvětlovat situaci nebylo jednoduché


Ale nakonec se usmíval i ekonom ZÚ


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.