logo

Rekordně slunečný listopad na stanici Hejnice

V letošním listopadu při převládajícím inverzním počasí byly v Ústeckém a Libereckém kraji naměřeny značně rozdílné měsíční sumy slunečního svitu. Zatímco například na stanicích Kopisty a Žatec bylo naměřeno 32 hodin slunečního svitu, na stanici Hejnice svítilo Slunce 126 hodin. Tím na této stanici byl nejvyšší sluneční svit ze stanich Ústeckého a Libereckého kraje. Současně však šlo o nejvyšší naměřenou listopadovou sumu slunečního svitu od roku 1970, od kdy jsou známy údaje z této stanice. Byl tím překonán dosavadní rekord 111 hodin z roku 1978. Naopak v listopadu 1987 na této stanici bylo naměřeno pouze 12,5 hodiny slunečního svitu.

Druhou nejslunečnější stanicí v rámci Ústeckého a Libereckého kraje byla v listopadu Jizerka se 115 hodinami slunečního svitu, dále Varnsdorf 113, Desná-Souš 111 a Milešovka 105 hodin. Na stanici Milešovka byl letošní listopad druhý nejslunečnější od roku 1925. Víc než letošních 105 hodin bylo na Milešovce naměřeno v listopadu 1989, který byl také výrazně inverzní, a to 123 hodin.

-pj-


Denní sumy slunečního svitu ve stanici Hejnice v listopadu 2011


Měsíční sumy slunečního svitu v listopadu ve stanici Milešovka za období 1925 - 2011


Měsíční sumy slunečního svitu v listopadu ve stanici Hejnice za období 1970 - 2011


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.