logo

Minimální a maximální teploty v listopadu 2011
v Ústeckém a Libereckém kraji

V listopadu 2011 byla na stanicích Ústeckého a Libereckého kraje naměřena nejnižší teplota na stanici Jizerka dne 16. 11., a to -11,8 °C, v dalších čtyřech dnech bylo na této stanici minimum pod -10 °C a celkem v deseti dnech tam klesla teplota pod -8 °C. Mimo Jizerku bylo naměřeno dne 24. 11. na stanici Desná-Souš -7,2 °C a 15. 11. na stanici Strojetice -7,1 °C. Nejvyšší minimum podle dosud dostupných nerevidovaných údajů bylo 6. 11. na stanicích Varnsdorf a Stráž pod Ralskem, a to 9,9 °C, a na stanici Liberec 9,8 °C.

Nejvyšší teplota v listopadu byla naměřena dne 6. 11. na stanici Doksany, a to 17,2 °C, na stanici Česká Lípa bylo toho dne 16,5 °C a na stanici Doksy a Ústí nad Labem - Vaňov 16,2 °C. Na řadě dalších stanic bylo toho dne nad 15 °C. Nejnižší denní maxima se vyskytla v polovině měsíce, a to jak na horách, tak v nižších polohách. Dne 17. 11. bylo maximum na stanici Nová Ves v Horách -2,2 °C a na stanici Desná - Souš -2,1 °C, dne 15. 11. bylo na stanici Žatec maximum rovněž -2,1 °C. Ve dnech 15. až 17. 11. se vyskytlo maximum pod nulou, a tedy celodenní mráz, v alespoň jednom z těchto dnů na většině stanic Ústeckého a Libereckého kraje, snad kromě Jizerky, Klínovce a České Lípy.

Dne 6. 11. byly na některých stanicích (Doksany, Liberec, Teplice, Ústí nad Labem - Kočkov) naměřeny dosud nejvyšší maximální teploty (rekordy) k tomuto datu.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.