logo

Profil Frýdlant po rekonstrukci

V profilu hydrologické stanice Frýdlant byly dokončeny stavební práce pro stabilizaci měrného prahu. Po loňském nahrazení budky limnigrafu pohledným zeleným kioskem a obnovení automatického měření tak byla dokončena plánovaná rekonstrukce stanice. Posledním krokem bude instalace vodoměrné laťě, která proběhne v nejbližších dnech. Připomeňme, že stanice byla spolu s přilehlou lávkou pro pěší a vzdouvacím prahem v korytě stržena při červencových povodních v roce 2010.

-jš-


Lávka a původní objekt limnigrafu


Pohled na Limnigraf a lávku pro pěší (červenec 2009)


Stejné místo pár dní po povodni (srpen 2010)


Foto z nově stojící lávky. Vpravo se zelená nový „holubník“ automatické stanice. Ve dně je patrný zbytek původní kynety,
kde bylo provizorně umístěno tlakové čidlo (květen 2011)


Stavební práce na vzdouvacím prahu (září 2011)


Úprava dlažby a stavba šachty pro umístění čidla (říjen 2011)


Vyměřování vodoměrné latě na hotovém profilu (prosinec 2011)


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 7−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.