logo

Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

Přípravy projektu „Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji“ pokračují. LfULG již má za sebou výběrové řízení na přístrojovou techniku. Tyto analyzátory budou měřit částice do velikosti 1 mikrometru (PM1) a ultrajemné částice (UJČ).

Také na české straně probíhá příprava Výzvy k podání nabídky na plnění veřejné zakázky malého rozsahu na dodávku s názvem „Systém pro měření koncentrací sazí PM1 a čítač kondenzačních jader pro stanovení množství ultrajemných částic v městském ovzduší“ Krajským úřadem Ústeckého kraje. Úzce spolupracujeme s Krajským úřadem na technické specifikaci analyzátorů a komunikujeme s německým partnerem, zajišťujícím měření v Annabergu. Cílem je zabezpečení výběrového řízení tak, aby všechny parametry přístrojů odpovídaly parametrům analyzátorů v Annabergu a výsledky měření tak byly porovnatelné. Zároveň zabezpečujeme úpravy měřicího kontejneru tak, aby bylo možné analyzátory nainstalovat včetně odběrových sond a připravujeme připojení jak na počítač na stanici, tak i na PC na pobočce.

-hp-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.