logo

Teplotní rozdíly na severu Čech

Při jasném a klidném počasí bývají minimální teploty značně rozdílné a výrazně se liší i na malé vzdálenosti. Tak je tomu i dnes. V rámci Ústeckého a Libereckého kraje byly největší rozdíly na horách; nejnižší minimum v rámci těchto krajů bylo na stanici Jizerka, a to 1,4 °C, nejtepleji bylo na stanici Milešovka v téměř stejné nadmořské výšce, a to 14,1 °C, na stanici Nová Ves v Horách bylo 13,1 °C.

V nižších polohách Ústeckého a Libereckého kraje bylo nejtepleji na stanici Ústí nad Labem - Kočkov, a to 11,5 °C (neplést se stanicí Ústí nad Labem - Vaňov, kde bylo 9,2 °C), nejchladněji bylo na stanici Česká Lípa, a to 5,5 °C, Stráž pod Ralskem 5,8 °C a Jablonné v Podještědí 5,9 °C. Na většině dalších stanic v nižších polohách bylo 6 až 8 °C, na stanicích Smolnice a Holenice bylo mezi 10 a 11 °C a v Tušimicích 8,9 °C.

-pj-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5−0:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.