logo

Od našeho ostravského zpravodaje

Meteorologie ve vzdělávání a v médiích – výroční seminář ČMeS 2011

Ve dnech 19. až 21. září 2011 se uskutečnil na Červenohorském sedle (1013 m n. m.) v Jeseníkách pravidelný výroční seminář České meteorologické společnosti s názvem Meteorologie ve vzdělávání a v médiích. Na semináři se zaregistrovalo 76 účastníků a zaznělo celkem 22 příspěvků. I přes nepřízeň počasí, která provázela téměř celý seminář, se uskutečnila exkurze na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně. Součástí semináře bylo Valné shromáždění ČMeS, přednáška člena Horské služby Jeseníky a promítání historických meteorologických výukových filmů.

Rekordní počet účastníků a počet přednesených příspěvků na semináři svědčí o zajímavosti tématu pro odbornou meteorologickou veřejnost a stále rostoucí význam a prestiž tohoto největšího českého setkání meteorologů a jejich příznivců.

-pl-


Červenohorské sedlo – místo konání semináře


Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – přednáška ve Správní budově


Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – prohlídka horní nádržeDiskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2−1:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.