logo

Mezinárodní meeting a terénní exkurze projektu INCA

Ve dnech 6. - 8. 9. 2011 se na ústecké pobočce ČHMÚ uskutečnil INCA-CE 2nd Technical Regional Meeting. Setkání zástupců národních meteorologických služeb České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, za účasti odborníků z Povodí Ohře a Akademie věd, se zabývalo organizační a technickou agendou projektu INCA-CE, vědeckými přednáškami a terénní exkurzí. Přednášky vědecké sekce se týkaly zejména předpovídání povodní z přívalových srážek (flash-floods), využitím družicové a radarové techniky v prognóze nebezpečných jevů zejm. hydrologického charakteru a využití konceptu neuronových sítí v hydrologii. Terénní exkurze směřovala do povodí Ploučnice se zaměřením na historická vodohospodářská díla. Následoval přejezd do povodí Kamenice, ve kterém se účastníci seznámili s povodím s častým výskytem flash-floods. Za podezřívavého zájmu turistů se v Hřensku uskutečnila ukázka měření technologií ADCP.

Za poskytnutí informačních a propagačních materiálů patří dík Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, AOPK Kokořínsko a České Švýcarsko o.p.s.

        

-vf-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 5+4:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.