logo

Zahajovací setkání všech partnerů projektu „Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji“ v Drážďanech

Zpět na Cíl 3 Zurück zum Ziel 3

                

11. srpna 2011 proběhlo na Fakultě medicíny Karla Gustava Caruse Technické univerzity v Drážďanech Zahajovací setkání partnerů zúčastněných v programu Cíle 3 k realizaci projektu „Ultrajemné částice a zdraví v Erzgebirgskreis a v Ústeckém kraji“.

Zástupci TU Drážďany jako hlavní partner přednesli informace o stavu projektu, spolupráci projektového manažera s dalšími partnery, bylo ujasněno zajištění informovanosti a publikační činnost. Zástupci zdravotního ústavu prezentovali způsob vyhodnocení vlivu UJČ na zdraví obyvatel a seznámili přítomné s doplňkovým měřením dalších škodlivin, které mají vliv na zdraví člověka. Zástupci LFULG a ČHMÚ informovali o přístrojích pro UJČ a PM1 saze a o dalších měřeních, které budou po celé období probíhat na stanicích v Annaberg-Buchholz a v Ústí nad Labem-město.

Na závěr byly ještě probrány pracovní balíčky, hlavní vedoucí těchto balíčků a termíny jejich plnění. Následovala společná diskuze, která se postupně proměnila v debatující skupiny, podle toho, jaké kdo potřeboval řešit problémy. Některé byly administrativně zaměřené, jiné z oblasti zdraví a další zajímalo technické řešení instalace přístrojů. Problematika instalace, vlastního měření a předávání dat bude klíčovým bodem pracovní schůzky, která proběhne 19. 8. 2011 na pobočce ČHMÚ v Ústí nad Labem.

-hp-


Čilá komunikace se táhla celým jednáním


A i na ulicích bylo rušno


Drážďany jsou městem kontrastů (starého a nového)


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.