logo

Povodně po noční bouřce doznívají

Při noční bouřce, která během noci postupovala přes téměř celé Čechy k severovýchodu, napadlo v rámci severních Čech nejvíce srážek v Jizerských horách, a to kolem 50 milimetrů, z toho až 43 milimetrů za jednu hodinu. V okolí Smědavy a Hejnic napadlo 50 mm srážek, dále například Křižany naměřily 32 mm, Česká Lípa 40 mm, Jablonné v Podjěštědí 43 mm.

V důsledku těchto srážek došlo ke vzestupu hladin vodních toků. Nejvážnější situace byla na Smědé v profilu Předlánce, kde mezi sedmou a devátou hodinou letního času byl necelé dvě hodiny překročen 3. stupeň povodňové aktivity. První stupeň povodňové aktivity byl překročen na Řásnici ve Frýdlantu.

Stejně jako déšť netrval dlouho, i povodeň rychle pominula a v současné době již na Smědé ani Řásnici není dosažen žádný stupeň povodňové aktivity.

-pj-


Rozložení srážek zjištěné pomocí kombinace radarového odhadu a měření pozemních srážkoměrů,
za 24 hodin od 8 hodin letního času včera do 8 hodin dnes.


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.