logo

Očekávané víkendové srážky a řeky na severu

Od severu postoupí do Čech srážková oblast spojená s brázdou nízkého tlaku vzduchu, která k nám zasáhne od severovýchodu až východu. V noci na sobotu a v sobotu ráno a dopoledne napadne v Libereckém kraji většinou do 10 mm srážek, v Jizerských horách ale až 20, ojediněle 25-30 mm.
Od sobotního poledne až do nedělního dopoledne by byly srážky hlavně v oblasti Jizerských hor trvalé, 24-hodinový srážkový úhrn do nedělního poledne může dosáhnout dalších 20 až 30, na Jizerských horách ojediněle 40 až 50 mm.

Srážky padající do povodí ještě výrazně nasycených po povodních z 21. až 23. července budou většinou stékat do koryt vodních toků a zvyšovat průtoky. Očekáváme proto, že na některých tocích (zejména Řásnici, Jeřici, Smědé a středním a dolním toku Lužické Nisy a jejich menších přítocích) mohou být překročeny 1. až 2. stupně povodňové aktivity (bdělost až pohotovost).
V Ústeckém kraji nelze vyloučit vzestup řeky Mandavy nad úroveň 1. SPA (bdělosti).

Očekávané srážkové úhrny jsou výrazně menší než mezi 20. a 22. červencem. Proto neočekáváme ani tak výraznou hydrologickou odezvu.

-mn-
-rk-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.