logo

Počasí letos na sv. Annu nečekalo

I když je sv. Anny až zítra (26.7.), už dnes byly na některých stanicích v regionu naměřeny nejnižší minimální teploty pro kalendářní den. Nestalo se tak jen na stanicích s krátkou časovou řadou,ale také na 5 místech s řadou delší než 30 let.

V nižších polohách klesla teplota vlivem jasné oblohy a jen slabého proudění nejvýrazněji v Lounech, a to na 6,2 °C. V následující tabulce jsou uvedeny hodnoty nových rekordů na stanicích s více než 30 lety měření. Ve všech případech byly předchozí nejnižší minimální teploty 25. července nejméně o 1 °C vyšší než ty dnešní. Většinou pocházely z "Orwellovského" roku 1984, jen žatecký dosavadní rekord byl starší, a to z roku 1958.

Stanice Min. teplota
Louny 6,2 °C
Kopisty u Mostu 6,8 °C
Žatec 7,0 °C
Tušimice 7,1 °C
Ústí n.L. - Kočkov 7,0 °C

Zdroj dat: databáze ČHMÚ

-mn-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 2+3:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


Zatím 0 komentářů.