logo

Vydatné srážky v Jizerských horách

V Jizerských horách vypadávaly v uplynulých dvou dnech vydatné srážky, které byly na některých místech zesilovány návětrnými efekty. Výsledkem byly srážkové úhrny, které místy přesahovaly i 100 mm/den. Z automatických srážkoměrů ČHMÚ se rekordmany staly:

Smědava - U Jeřábu: 251.8 mm
Na Kneipě: 244.5 mm
Smědavská hora: 244.3 mm

Zdroj dat: databáze ČHMÚ

Naplnily se tak předpovědi matematického modelu Aladin provozovaného ČHMÚ, který právě úhrny přes 220 mm od středečního do pátečního rána avizoval.
Uvedené srážkové úhrny jsou velmi podobné špičkovým úhrnům ze srpna 2010. To, že byla hydrologická odezva letos podstatně slabší je způsobeno vyrovnanějším průběhem srážek bez výrazných zesílení.

-mn-


Diskuse k tomuto článku
Moderování diskuse je vypnuto, tzn. vaše příspěvky se po odeslání ihned objeví na webu. Provozovatel těchto stránek (ČHMÚ) si však vymiňuje právo příspěvek smazat, zneviditelnit či upravit. Všechny příspěvky jsou archivovány v databázi. Administrátor stránek může podle potřeby zapnout nebo vypnout moderování diskusí. Příspěvky netýkající se tématu článku nebo společensky nevhodné nebudou schváleny. Délka každého příspěvku je omezena na 999 znaků. Do formuláře je povinné napsat jméno (nebo přezdívku) a text příspěvku; e-mail je nepovinný a i v případě, že ho uvedete, nebude zobrazen.

Diskuse je ve zkušebním režimu, podněty či případné chyby oznamujte prosím na tuto adresu.

jméno:
email:
(nepovinné)

text:spočítejte 3+6:
(výsledek zapište slovy bez diakritiky)

 


-mn- (ČHMÚ) napsal v 17:44:56 dne 2011-07-22 (89.103.107.xxx)
Doplnění: uvedené srážkové úhrny jsou naměřeny od středy 20.7., 8 hodin SELČ, do 8 hodin ráno v pátek 22.7.

Počet komentářů: 1